Zmagasz się z problemami skórnymi? Rozstępy, nieestetyczne blizny i znamiona, łysienie czy widoczne pory mogą spędzać sen z powiek. Z pomocą przychodzi Dermapen – urządzenie, za pomocą którego można poprawić wygląd skóry w praktycznie każdym miejscu na ciele. Choć wygląda niepozornie, rewolucyjnie odmładza i niweluje defekty. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Bezpieczny i bardzo skuteczny

Dermapen to alternatywa dla zabiegów mezoterapii igłowej oraz z użyciem rollerów. Dzięki systemowi 12 pulsujących igieł dostarcza substancje czynne do naskórka i skóry właściwej. Igły wykonane są z najwyższej klasy materiału, jaki stosuje się w przypadku sprzętu chirurgicznego. Głowica wykonuje kilkadziesiąt nakłuć w ciągu sekundy, a możliwość dobrania głębokości pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu oraz dostosowania go do skóry konkretnego pacjenta. 

Odbudowa skóry przebiega w trzech etapach. Podczas pierwszego, mikrouszkodzenia po nakłuciach powodują, że zwiększa się prędkość tworzenia nowych włókien kolagenowych. W drugim etapie powstaje elastyna, proteoglikany oraz inne rodzaje kolagenu. W trzeciej fazie następuje poprawa gęstości i elastyczności skóry.
 
Skóra bez skazy
 
Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną i dostosowywana jest do kondycji skóry pacjenta. Pierwsze efekty są jednak widoczne już po jednym zabiegu. To widoczne spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry, zmniejszenie widoczności porów, redukcja rozstępów, blizn potrądzikowych i oparzeniowych, leczenie łysienia i poprawa kondycji włosów oraz wyrównanie kolorytu skóry.
 
 
 
Zabieg trwa około 45-60 minut. Partia, na której stosowany będzie Dermapen znieczulana jest kremem znieczulającym, a następnie zdezynfekowana. W trakcie zabiegu zauważalne jest równomierne zaczerwienienie skóry, nie dochodzi jednak do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Po 3-4 dniach może pojawić się lekkie złuszczanie, a po niespełna tygodniu można się już cieszyć z efektów.
 
Należy pamiętać, aby przez okres kilku tygodni po zabiegu unikać ekspozycji słonecznych. Warto używać także poleconych przez specjalistę łagodzących kosmetyków.

Wskazania i przeciwwskazania
 
Dermpen jest bardzo wszechstronnym urządzeniem. Sprawdzi się zarówno w przypadku działania przeciwstarzeniowego (zmarszczki średnie i płytkie), jak i ujednolicenia kolorytu skóry, leczenia blizn potrądzikowych, rozstępów, łysienia, rozszerzonych porów, zwiotczałej i wysuszonej skóry.
 
Zabiegi kosmetyczne z użyciem urządzenia Dermapen nie są jednak przeznaczone dla wszystkich. Do głównych przeciwwskazań zalicza się: nowotwór, stany zapalne skóry, trądzik różowaty lub ropowiczy, ciążę oraz okres karmienia piersią, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.