Piękne, zdrowe i gęste włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Niestety, nie zawsze możemy się nimi cieszyć. Dolegliwości związane ze skórą głosy oraz wypadaniem włosów warto skonsultować ze specjalistą trychologiem. Szczegółowy wywiad i dobranie najbardziej optymalnej metody leczenia pozwoli na szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu.

Dlaczego warto korzystać z pomocy trychologa?

Wykwalifikowany trycholog może zidentyfikować i leczyć wszystkie formy wypadania włosów, łamania trzonu włosa i zaburzenia skóry głowy. Warto mieć na uwadze, że na kondycji naszych włosów może się odbijać ogólny stan naszego organizmu. Czasem wyeliminowanie konkretnych czynników z naszego codziennego życia przyniesie zaskakujące efekty. Trycholog to osoba, która pomoże nam to zrobić. Włosy i skóra głowy są tak samo ważne jak inne obszary ciała.

W walce z łysieniem

Pacjenci najczęściej zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Łysienie dzielimy na dwa rodzaje:
 • Androgenowe – to tak zwane łysienie progresywne. Postępuje, kiedy nie jest w żaden sposób wyhamowywane, a w najostrzejszym stadium powoduje całkowite wyłysienie na koronie głowy. Trycholog pomoże powstrzymać ten proces oraz przy pomocy indywidualnie dobranego leczenia pobudzić wzrost włosów.
 • Telogenowe – to reaktywny rodzaj wypadania włosów, do którego może dojść na skutek konkretnego bodźca np. antybiotykoterapii, stanu zapalnego, ciąży, porodu, stresu. Trycholog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i znajduje przyczynę wypadania włosów. Wyleczenie i wyeliminowanie powodów łysienia stanowi krok do bujnej, zdrowej fryzury.
Trycholog zajmuje się również:
 • łysieniem plackowatym
 • łysieniem bliznowaciejącym
 • łojotokiem
 • łuszczycą
 • łojotokowym zapaleniem skóry
 • atopowym zapaleniem skóry
 • łupieżem
 • zniszczonymi włosami.

Łupież i przetłuszczające włosy

Pielęgnacja nadmiernie przetłuszczających się włosów oraz problemy skóry głowy są kolejnym obszarem, w którym często poszukuje się porady wykwalifikowanego trychologa. W tym przypadku wskazówki dotyczące właściwego rodzaju szamponu czy peelingu dla konkretnej osoby oraz częstości stosowania mogą być szczególnie istotne. Szczególnie w przypadku zaburzeń skóry głowy trycholog może przepisać kremy i szampony do stosowania w gabinecie lub w domu. Zostaną one dobrane dla indywidualnych potrzeb Twoich i Twojej skóry. Te produkty powinny zawsze być stosowane ściśle według instrukcji.

Trzy kroki do pięknych włosów

 1. Właściwa diagnoza. Dokładny wywiad z pacjentem pozwoli na dotarcie do istoty problemu, a tym samym powodu wypadania włosów lub problemów skórnych. Tylko eliminacja szkodliwego czynnika pozwoli na skuteczne leczenie.
 2. Indywidualne leczenie. Dzięki poznaniu przyczyny łysienia i innych dolegliwości, możliwe jest opracowanie skutecznej metody leczenia. Ważne, by być cierpliwym, gdyż na pierwsze efekty należy poczekać około 3 miesięcy. To czas, po którym organizm zareaguje na zmiany i zobaczymy postępy w kuracji.
 3. Odrost. Po wspomnianych trzech miesiącach organizm zacznie reagować na leczenie, utrata włosów ustabilizuje się, a nasza fryzura stanie się gęstsza i mocniejsza.

DSD de Luxe – linia profesjonalnych kosmetyków

W LaserClinic stosowane są kosmetyki DSD de Luxe. To profesjonalne preparaty, które zostały stworzone z pasji do pięknych i zdrowych włosów. Zespół DSD de Luxe to wykwalifikowana kadra medyczna, chemiczna oraz biotechnologiczna wykorzystująca najbardziej zaawansowane technologie oraz najwyższej jakości produkty znajdujące się na rynku. Znajdziemy w nich produkty na szereg przeróżnych schorzeń takich jak: łupież, wypadanie włosów, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie, swędząca skóra, łuszczyca oraz zniszczone włosy.